DISTRICT LEVEL TOURNAMENT 2019-20

DISTRICT LEVEL 

 

S.No

CAT

NAME

SPORTS

CLASS

VENUE

POSITION

STATE LEVEL

1   LAKSHAY CYCLING X E SHER SINGH SCHOOL,GOHANA I  
2   SAHIL PALIWAL CHESS IX F HINDU VIDYAPEETH   SELECTED
3   ABHISHEK TAEKWONDO IX G SHREEJEE INTERNATIONAL SCHOOL ,SONEPAT II  
4   ASMIT ARCHERY IX G SHREEJEE INTERNATIONAL SCHOOL ,SONEPAT III  
5   BHUMIT SWIMMING  (50 M ,100 M ,200M) X A RISHIKUL VIDYAPEETH,SONEPAT II SELECTED
6   BHUMIK B. SWIMMING  (50 M) XII RISHIKUL VIDYAPEETH,SONEPAT III  
7   ADITYA WRESTLING (130 KG) X E MAMTA SR.SEC.SCHOOL,RATHDHANA I SELECTED
8   KUNAL WRESTLING (48 KG) X A MAMTA SR.SEC.SCHOOL,RATHDHANA II SELECTED
9 U-14 HITESH BADMINTON X LITTLE ANGEL SCHOOL,SONEPAT SELECTED
10 U-11 YASH ROLLER SKATING (1000 MTR) V E RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT II  
11 U-11 YASH ROLLER SKATING    (500 MTR) V E RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT III  
12 U-11 YASH ROAD RACING V E RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT III  
13 U-14 ANKIT TAEKWONDO(27 KG) VIII PSM,KHARKHODA I SELECTED
               
               

S.No

CAT

NAME

SPORTS

CLASS

VENUE

POSITION

STATE LEVEL

1 U-17 TEAM KHO-KHO TEAM INDIAN MODERN PUBLIC SCHOOL,SONEPAT I 6 STUDENTS SELECTED
PRATIBHA          X G
SAKSHI                X G
GARIMA RANA X G
TANUSHKA        X E
MINAL                 VIII F
KASHISH             VIII D
2 U-11 TEAM KHO-KHO TEAM INDIAN MODERN PUBLIC SCHOOL,SONEPAT I 6 STUDENTS SELECTED
ANNAYA               V F
SWAR                    V F
POORVA               V B
SONI                       IV F
MAHI                      V G
MEGHNA              V F
               
               

S.No

CAT

NAME

SPORTS

CLASS

VENUE

POSITION

STATE LEVEL

1 U-19 TEAM(BOYS) FOOTBALL TEAM DPS KHEWRA PARTICIPATED 4 STUDENTS SELECTED
GAURAV      XII B
RISHABH      XII B
KESHAV        XII A
HIMANSHU XII A
2 U-17 TEAM(BOYS) FOOTBALL TEAM DPS KHEWRA I 5 STUDENTS SELECTED
NAMAN          XII A
SHUBHAM      XI F
MUKUL            X D
SHIVY               X E
HIMANSHU    XI C
3 U-14 TEAM(BOYS) FOOTBALL TEAM STANFORD INTERNATIONAL SCHOOL I  3 STUDENTS SELECTED
              GAGAN             VIII

PUSHPAH          VIII F

KUSHAL DEV     VIII C

 

S.No

CAT

NAME

SPORTS

CLASS

VENUE

POSITION

STATE LEVEL

1 U-17 TEAM HOCKEY TEAM CRZ SCHOOL,SONEPAT 1 STUDENT SELECTED
DHRUV
2 U-14 TEAM HOCKEY TEAM CRZ SCHOOL,SONEPAT 2 STUDENTS SELECTED
VISHU (VII)
ROHAN (VII)

 

ATHLETICS REPORT (7.8.2019)

S.No

CAT

NAME

SPORTS

CLASS

VENUE

POSITION

STATE LEVEL

1 U-19 HARSH SAROHA 5 KM CROSS COUNTRY XI H RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT II SELECTED
2 U-17 DEEPIKA 3 KM RACE XI H  RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT II SELECTED
3 U-17 SAKSHI 100MTR HURDLES X G RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT I SELECTED
4 U-17 SAKSHI 800 MTR X G RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT I SELECTED
5 U-17 TAANU 200 MTR  X RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT II SELECTED
6 U-17 TAANU TRIPLE JUMP  X RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT II SELECTED
7 U-17  PRATIBHA 1500MTR  X RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT II SELECTED
8 U-17 PRATIBHA TRIPLE JUMP X RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT I SELECTED
9 U-17  GARIMA RELAY RACE   RAJIV GANDHI STADIUM,SEC-4,SONEPAT I  
10 U-17  JIYA
11 U-17  MUSKAN
12 U-17  PRATIBHA
error: Content is protected !!